• Start
  • MARIA-TEN-HEMEL-OPNEMING
logo_ck met tekst.png

MARIA-TEN-HEMEL-OPNEMING

Op 15 augustus viert de Katholieke Kerk het feest van Maria-ten-hemel-opneming. Op deze dag wordt herdacht dat Maria na haar dood met lichaam en ziel door God in de hemel werd opgenomen. Maria is voor de gelovigen de belangrijkste Heilige. Ze vertegenwoordigt het vrouwelijke, emotionele element binnen het geloof. Als moeder van Jezus is zij in feite de moeder van alle gelovigen. Maria vervult in de kerk drie belangrijke taken: ze is de weg naar de kern van het Christelijke geloof, naar Jezus dus, daarnaast helpt ze de gelovigen om trouw te zijn aan hetgeen hun geloof van ze vraagt en tenslotte schenkt ze troost in het lijden. Het feest van Maria-ten-hemel-opneming ontstond in het oosten en werd in de 7e eeuw door de kerk in Rome overgenomen.

Een vroeger gebruik om bij gelegenheid van het Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming te herdenken dat de graanoogst van de velden was gehaald, is als een traditie ingevoerd om de kroetwusj te zegenen. U mag zelf een boeketje meenemen. Als geheugensteuntje volgt hier de samenstelling van de kroetwusj waarbij slechts 7 kruiden vereist zijn:
2 broodgranen (tarwe, rogge of ander graansoort)  
2 geneeskundige kruiden (kamille, duizendblad of boerenwormkruid)
2 onheilswerende kruiden (alsem, leverkruid of wilde marjolein)
1 boomvrucht, takje van walnoot, appelboom of pruimenboom.
Het geheel kan verder nog worden opgesierd met veldbloemen als margrieten of klaprozen.                              

Parochie Christus Koning en H.Antonius van Padua
Leyenbroekerweg 107    6132 CD Sittard  tel. 4512492

Afdrukken E-mail

Garagebox
V en H Vastgoed
logo_ck_small.png